BAŞARI HİKAYESİ

logo

Jabra başarı hikayelerine Global Bilgi, Callus, Neckermann, Lufthansa’dan sonra Assistt’i de ekledi

Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Telekom iştiraki olarak ve kısa sürede Türkiye çağrı merkezi sektörünün en dinamik ve en hızlı büyüyen oyuncusu haline gelen Assistt, çağrı merkezi hizmetlerinde kaliteyi arttırmak ve çalışanlarının rahatlığını sağlamak için Jabra’nın Jabra GN 2000 Mono Flex NC Profesyonel kulaklıklarını seçti.
Assistt, halen dört ilde altı lokasyonda 4.800’ü aşan çalışanıyla, yıllık yaklaşık 100 milyon kontak sayısı ile kurumsal müşterilerine ihtiyaçlarına yönelik özelleşmiş çağrı merkezi hizmet veriyor.

 

Şirket çağrı merkezi hizmeti verdiği tüm lokasyonlarında toplam 4 farklı marka ile çalışıyordu. Hızlı büyüme sürecinde eleman artışı paralelinde yeni kulaklık ihtiyacı ortaya çıktığında yapılan değerlendirmeler sonucunda bu sayının azaltılmasına karar verildi. Bu süreçte daha önce çalıştığı markaların yanı sıra Jabra’nın distribütörü Tesan’la da görüşmeler gerçekleştiren Assistt yöneticileri bu görüşmeler sonucunda kalite, Avaya sistem uyumluluğu, teknoloji ve ücretine değer niteliğini göz önüne alarak yeni alacağı kulaklıklarda Jabra GN 2000 mono Flex NC modelini tercih etti.

 

Bu süreçte şirket bünyesinde görev yapan uzman asistanların Jabra kulaklıkları denemeleri ve olumlu görüş bildirimleri de büyük rol oynadı. Şirket bünyesinde halen Jabra’ya dönüşüm devam ediyor, İstanbul’da çalışan 1300 asistanın 1100’ü Ankara’da çalışan

1800 asistanın 1600’ü Erzurum’da çalışan 650 asistanın 300’ü Erzincan’da çalışan 1000 asistanın tamamı Jabra profesyonel kulaklıkları kullanıyor. Şirketin Türk Telekom, 444 1 444, 11811, 11818, TTNet, İDO, THY, Avea, RTÜK, Sebit, E-Devlet, KOSGEB, Türksat, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı’na hizmet veren birimlerinde de Jabra kullanıyor.

 

ASİSTANLAR JABRADAN ÇOK MEMNUN

Assistt yetkilileri şirketin yoğun tempoda gün boyu telefon başında görev yapan çalışanlarının kulak sağlığına büyük önem verdiğini, dolayısıyla jabraçalışanların kulaklıklarla ilgili yorum ve değerlendirmelerinin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ediyorlar. Ürün tercihinin asla yönetim tarafından dikte edilmediğini anlatan yetkililer, şirket bünyesinde Jabra kulaklık sayısının hızla artışının da çalışanların memnuniyetinin bir göstergesi olduğuna işaret ediyorlar.
Jabra

0